Crow Arena Galéria FSC Košice
Crow Arena FSC Košice

DARUJTE 2% z daní

Vďaka tebe si budem môcť splniť svoje sny

Pomôž mi byť  lepšou, napredovať a rásť. Vďaka tvojím 2% môžem absolvovať viac kvalitných tréningov nie len v domácej Crow Aréne ale aj zahraničných sústredeniach kde sa môžem inšpirovať a zmerať si sili s Európskou a svetovou špičkou a tak získať pre Slovesnko ocenenia na medzinárodnej úrovni.

Aj vďaka vašej podpore som sa stala 3 násobnou majsterkou Slovenska 2 krát mi zlatá medaila ušla len o zúbok na korčuli a odniesla som si domov len „strieborné medaili “ a Slovenský pohár sa mi podarilo vyhrať 4 krát.

Možno už tento rok aj vďaka tebe získam ocenenie aj na medzinárodnej úrovni.

Talent je dar, ktorý môže rásť a kvitnúť ako jarné kvety. Mária si už odmalička uvedomovala, že byť nadanou nestačí, že tvrdá práca robí majstra a je hnacím motorom každého úspechu, či už menšieho alebo väčšieho. Jej práca bola poctivá a preto teraz žne jeden úspech za druhým ako doma, tak aj po celom svete, a pre nejedného človeka je studnicou inšpirácie.

,,Ak niečo naozaj chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť.“

Paulo Coelho
Neoblomná láska k svojej vášni

Od detstva
napĺňa svoje sny

Láska ku krasokorčuľovaniu u Márie vyklíčila už v útlom detstve, kedy jej zrak upútala ladnosť a čarovnosť nevídane úchvatných pohybov na ľadovej ploche. Pohľad na krasokorčuliarov nesúcich sa elegantne tu a tam a vyvolávajúcich nadšené povzdychy v hľadisku ju priviedli k tomu, že si už ako malé dievča stanovila svoj životný cieľ: stať sa krasokorčuliarkou a vyvolať v ľuďoch rovnaké pocity, aké prechádzali jej telom a mysľou, keď sa sama nechala týmto športom opantať. 

Mária našla sama seba vo svojom sne a vedela, že ten sen jej umožní dosiahnuť v živote čokoľvek. Preto sa ho pevne chopila a vložila doň svoje srdce. Od prvého okamihu, čo jej zmysly zastrel úžas nad unikátnou krásou krasokorčuľovania, bola naplno odhodlaná odovzdať sa svojmu snu a zbúrať múry, aby sa jej splnil.

Uvedomovala si, že pred ňou stojí obrovská výzva. Chcela žiť svoj sen, no zároveň vedela, že bude musieť zaplatiť veľkú cenu za to, aby ho naplnila. Úspech nie je náhoda, je to výsledok tvrdej práce. A tak začali dlhé roky tvrdého tréningu, roky, ktoré Márii priniesli noho pádov a zranení, mnoho zúfalých chvíľ, v ktorých sa musela zatvrdiť a postaviť sa opäť na nohy, mnoho nových a často aj neočakávaných výziev, s ktorými sa musela popasovať. Nepodľahla však ani v tej najskľučujúcejšej situácii, pretože pred očami mala svoj cieľ a nehodlala sa vzdať, dokiaľ ho nebude pevne držať v rukách.

Cesta,

ktorou sa oplatí kráčať

Dlhé roky boja ju vyniesli na piedestál víťazov. Rany sa zahojili a pády sa premenili na úsoechy. Mária je mladá a mimoriadne úspešná a jej meno sa teší chvále a rešpektu po celom svete. Ukázala ľuďom, že ak o niečom vedia snívať, dokážu to aj uskutočniť. Nepremárnila ani sekundu svojho života, všetku svoju energiu sústredene venovala sebazdokonaľovaniu a posúvaniu vlastných hraníc stále ďalej. Vďaka tomu sa dnes teší nejednému úspechu, ale nezaspáva na vavrínoch. Stále sa vyvíja a kráča vpred, v ústrety novým výzvam a možnostiam, lebo v krasokorčuľovaní našla svoj zmysel, radosť, útechu a neoceniteľnú školu života.

Tréning

Nič nie je zadarmo a úspech so sebou prináša obete. Tie ťa však posunú dopredu a na konci cesty uvidíš, že všetko, čoho si sa vzdala, sa ti niekoľkonásobne vráti v podobe naplnených snov.

Výzva

Každá nová výzva prináša nové skúsenosti. Neboj sa ich, neobchádzaj ich, otvor im náruč, čeľ im a ak si budeš veriť, zdolať ich nebude žiadny problém.

Výdrž

Trpezlivosť ruže prináša. Úspech sa nedostaví zo dňa na deň, predchádza mu tvrdá práca, ktorá zaberie množstvo času. Na svoj cieľ si počkáš, no o to viac si ho potom budeš vážiť.

Napísali o nás

Titul kráľovnej košického ľadu získala domáca Pucherová

„Tento ročník bol úžasný!“ Zhodnotila dvojdňové dianie v Čermeli organizátorka Katarína Ondášová z košického Krasocentra. „Účasť bola krásna a dokonca sme tu mali aj šesť nórskych pretekárok. Pomohla nám k tomu trénerka Ivanka Reitmeyerová, ktorá momentálne pôsobí práve v Nórsku. Úrovni pretekov to určite pomohlo.“

Kariérne maximum nasledované veľkým rozhodnutím

„Pocity sú úplne super. Som veľmi rada, že som vyhrala a byť päťnásobnou majsterkou Slovenska predstavuje skvelý pocit,“ vyhŕklo z talentovanej krasokorčuliarky, ktorá triumfovala na republikovom šampionáte s trojbodovým náskokom pred druhou Alexandrou Michaelou Filcovou.

Úspechy a ocenenia

Mária Sofia Pucherová

1. miesto - Majstrovstvá Slovenska

2018/2019 Juniorky

1. miesto - Majstrovstvá Slovenska

2015/2016 Staršie žiačky

1. miesto - Majstrovstvá Slovenska

2014/2015 Staršie žiačky

1. miesto - Majstrovstvá Slovenska

2012/2013 Mladšie žiačky

1. miesto - Majstrovstvá Slovenska

2011/2012 Staršie nádeje

Vicemajsterka Slovenska

2017/2018 Juniorky

Vicemajsterka Slovenska

2013/2014 Mladšie žiačky

1.miesto - Slovenský pohár

2015/2016

1.miesto - Slovenský pohár

2014/2015

1.miesto - Slovenský pohár

2013/2014

1.miesto - Slovenský pohár

2011/2012

Sponzor